2011-12-01 16:25:00
Марселиньо може да заиграе в Бешикташ от зимата
Бразилската звезда на Лудогорец Марселиньо може да заиграе в турския гранд Бешикташ. Емисари на клуба са наблюдавали изявите му в три мача и са останали доволни, твърди вестник "Тема Спорт".
Представители на истанбулския гранд са присъствали на мачовете с Литекс, Черноморец и ЦСКА. В тях разградчани не успяха да стигнат до нито една победа, но се представиха доста силно.
Марселиньо отбеляза попадението при поражението с 1:2 от Литекс и като цяло остави много добри впечатления.
Очаква се в близките дни от Бешикташ да изпратят и официална оферта за бразилския халф. Все още не е ясно каква сума са готови да платят турците за него.
Освен ако не е изключително добра, едва ли от Лудогорец ще я приемат. Собственикът на клуба Кирил Домусчиев призна, че няма намерение да се разделя с водещите си играчи, тъй като клубът стяга сериозна селекция.
Преди Бешикташ се говореше за интерес към Марселиньо от други европейски и азиатски клубове, но до оферта така и не се е стигнало до момента.
Вместо продажби на основни играчи, в Разград се очакват поредните нови силни попълнения. Набелязани са вратарят Владо Стоянов, защитникът Вальо Илиев и крилото Жагурта Хамрун-Жужу.