И двамата треньори искат повече от отборите си

2019-03-10 21:50:00

"Доста оспорван и интересен мач. За нас беше важно да спечелим, тъй като Лудогорец не стартира добре сезона. Играхме приятен за окото футбол", смята треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев след успеха с 2:0 като гост на Левски.

"За два дни в глобален мащаб няма какво да променя в спортно-техническо естество, само ментално. Можеше и по-рано да си решим мача, но пропуснахме няколко положения. В някои ситуации футболистите не избраха правилното решение пред гола. След една победа е лесно да кажа, че съм очаквал Левски да нанесе само два точни удара към нашата врата. Левски е класен отбор и ни даде отпор.

"Този отбор има класни играчи и играе добър футбол. Доволен съм от всички футболисти, тъй като от първата до последната минута се бореха за победата. С почти всички играчи на Лудогорец имах разговор, това ми беше основната задача. Исках да разбера тяхното мислене и те моето. Наистина съм перфекционист. Спрямо качествата, които състезателите имат, може да надградим, за да може да ликуваме в края на шампионата. И после в най-важните мачове в Европа. Имаше напрежение в Лудогорец. Това си личеше през седмицата в тренировките", заяви Стоев.

"Не започнахме добре. В първите 20 минути допуснахме доста грешки. Приехме Лудогорец в нашата половина. След първия гол нарушихме играта си. Паулиньо и Кабрал трябваше да намерят верните позиции, за да бъдат в комплект с отбора", коментира на свой ред треньорът на Левски Георги Дерменджиев.

Имаше доста отговорност върху играчите, че трябва да бият на всяка цена. Това ги обремени психически. Благодарни сме на феновете, които подкрепиха отбора, но това е голяма отговорност. Смятам, че играчите могат да понесат психически такава отговорност.

Не съм изненадан от Лудогорец и тяхната преса. Дори при не така добра игра имахме 3 добри ситуации, които ако бяха отиграни правилно, щеше да е друго. Но футболът е игра на голове.

В такъв мач трябва да се направи всичко възможно, за да се промени резултата. Имаше застрашаване на противника, но нямахме ефективност.

Бавно се ориентирахме и затова се получиха тези грешки. Сезонът не свършва. Има още много мачове. Винаги съм казал, че Левски трябва да се подобрява и ние ще направим това нещо.

Лудогорец не ме изненада, но ние трябваше да тръгнем по-смело.

Разбира се, че феновете имат право да мечтаят за титла. Още веднъж им благодаря. Не искам те да останат излъгани, че те ни подкрепят, но ние не играем. Постепенно Левски ще израства. Всички разумни хора виждат за какво става въпрос. Важно е Левски да върви по правилния път”, каза Дерменджиев след срещата.

Вашият коментар