И Херо изригна срещу формулата на шампионата

2015-03-07 17:20:00

Футболният специалист Димитър Димитров-Херо говори пред Sportonline.bg за разделянето на първенството на две шестици. Както и защо тимовете от "Б" група, които с влизането в елита стават боксови круши.

"В първия пролетен кръг се получиха изненади, но е твърде рано за да се говори за закономерности. Трябва да минат поне останалите два кръга до плейофите, за да се види някаква тенденция в представянето на отборите", сподели Херо.

Според Димитров в България трябва да се играе с елитна група от 16 отбора.

"За мен плейофите в "А" група доказват липсата на каквато и да е полза от тях. Миналото първенство, когато отборите бяха разделени на седем, а сега на шест, е все същият нулев ефект. На първо място, тези тимове, които остават във втората седмица, буквално няма за какво да играят.

На всичкото отгоре се знаеше, че Хасково и Марек ще изпаднат още когато влязоха в "А" група. Уж разделянето на отборите е да няма уговорени мачове. И миналото първенство в първата седмица имаше съмнителни срещи и сега в първата шестица пак ще има отбори донори. Защото поне два отбора от първата шестица също няма да има за какво два играят, както цялата втора шестица от седмо място надолу.

Твърдо съм заставал зад нашата изпитана класическа формула за "А" група с 16 отбора. Поне има седем-осем отбора, които по време на първенството се борят за оставане в групата. Сега какво. Както ви казах, знае се кои ще изпаднат. През следващия сезон почти сигурно тези, които ще влязат, също ще бъдат сред изпадащите", смята Херо.
Според именития треньор всичко се корени в липсата на финанси в българския футбол.
"До всичко това се стигна заради безпаричието, което налегна българския футбол.

В "А" група отборите са във финансова криза, а си представете какво е в "Б" група. Когато отбор от втория ешелон се опита да направи стабилен отбор, не може, защото няма средства. Докато тези от "А" група все пак успяват да намерят някой и друг по-качествен чужденец. И разликата между отборите става огромна", анализира Херо.

Вашият коментар