Кристиано обърна мач с дубъл

2018-10-28 08:05:00

Кристиано Роналдо сътвори сам първия си обрат в Италианското първенство, помагайки на Ювентус да надиграе с 2:1 Емполи като гост снощи. Домакините бяха по-добри в първата част и поведоха чрез Франческо Капуто (мин. 28), но след почивката CR7 имаше друг план.

 

33-годишният португалец изравни хладнокръвно с дузпа срещу Дибала в 54-ата минута, а в 70-ата забоде с десния тупалка извън наказателното, пронизала мрежата под сглобката на вратата. Красив гол и обрат, каквито правеше в Манчестър и Мадрид. Статистиките му за “Старата госпожа“ са възходящи 7 гола и 5 асистенции за 10 мача в Серие А. “Един за всичйи, всички за един“, написа Крис традиционната си оптимистична фраза след победа с Юве в соц.мрежи. 

 

Два дни след издънката в Дортмунд Атлетико Мадрид излъга с 2:0 Реал Сосиедад на домашния “Ванда Метрополитано“ (с голове на защитниците Диего Годин и Фелипе Луиш) и изскочи лидер в класирането с 19 точки. Така Барселона са задължени поне за реми с Реал Мадрид днес (17,15 ч. Камп Ноу), ако искат да си върнат позицията. “Белият балет“ се свлече обидно осми с 14 т. и може да се качи пети при победа. Отборът на Валядолид, чийто собственик е Роналдо Назарио-Феномена, върви шести с 16 т. като попречи на Еспаньол да излезе пръв с 1:1 с гол на Даниеле Верде в 91-вата минута.

Вашият коментар