2018-09-12 10:16:00
След като бе доста активен на трансферния пазар, привличайки шестима нови футболисти, сега Левски ще премине към следващата важна задача – задържане на играчите, които треньорът Славиша Стоянович харесва, но са с изтичащи договори.
№1 в този списък е Габриел Обертан. Французинът е звездата на "сините" и през този сезон играе силно, като дори бе определен като един от капитаните в отбора. През лятото сериозен интерес към него имаше от Ланс, но бившият играч на Манчестър Юнайтед предпочете да остане на Герена.
От Левски вече започнаха разговори с играча за удължаване на договора му. "Сините" искат максимално бързо да са наясно дали Обертан смята да играе за Левски и през следващата година. Шефовете се надяват на положителен отговор от 29-годишния футболист.
Друг от любимците на "сините" фенове – Давид Яблонски, е в същата ситуация. И неговото бъдеще е неясно, още повече, че Левски преди дни подписа за 3 години с португалеца Нуно Рейш. Двамата ще се конкурират за място в стартовата единайсеторка.
На Герена ще трябва да решават и какво да правят с вратарите. В момента клубът разполага с цели петима – Мартин Полачек, Божидар Митрев, както и младоците Николай Кръстев, останалият в клуба Димитър Шейтанов и Петър Иванов. През зимната пауза със сигурност ще се стигне до раздяла с някой от тях.
