2013-12-04 10:24:00
Скаут на Лудогорец е изгледал на живо срещата от португалската Примейра Лига между Ещорил и Витория Гимараиш, която завърши 0:2 в понеделник.
На стадион "Антонио Коимбра да Мота" са присъствали представители както на Лудогорец, така и на още 11 клуба – Монпелие, Легия Варшава, Селтик, Аякс, Фейенорд, Киево, Кьолн, Кайзерслаутерн, Куинс Парк Рейнджърс, португалските Бенфика и Спортинг Лисабон.
Най-вероятно представителят на Лудогорец, присъствал на мача между, е главният скаут на шампионите Методи Томанов. Той е човекът, довел в Разград откритието Върджил Мисиджан, който изигра куп силни мачове и вкара много важни голове за Лудогорец.
След победата над ПСВ Айндховен в София собственикът на шампионите Кирил Домусчиев призна, че е готов да извади около 4 млн. лева за 1 или 2-ма нови футболисти през януари.
Търсят се млади играчи на два поста – крило и атакуващ халф.
На този профил от съставите на Ещорил и Витория (Гимараиш) отговарят следните играчи – Жоао Педро Галвао, Луис Леал, Себа и Диого Амадо от състава на Ещорил, както и Марко Матиас, Андре Сантос, Муса Маазу и Томане от Витория.
От Лудогорец отказаха да признаят кой точно футболист е бил наблюдаван от техния скаут, тъй като трансферните цели се пазят в тайна.
Разградчани вече взеха двама футболисти от първенството на Португалия. През лятото на 2012 г. бе привлечен Жуниор Кейшара от Жил Висенте, а преди няколко месеца Фабио Ешпиньо дойде от Морейрензе.