Руснаци с мераци за стадион Лазур

2014-09-03 13:25:00

Стадион "Лазур" в Бургас ще бъде продаден в скоро време на руска компания, която проявява интерес към съоръжение­то.

 

Информацията все още не е пот­върдена от предс­тавители на ПСФК Черноморец, нито пък от управата на фирмата-собст­веник на стадиона "Спортс пропърти мениджмънт", но усилено се ко­ментира в морс­кия град.

 

Съоръжението беше продадено от "Лукойл" на Нафтекс през 2002 година за 4.5 ми­лиона лева.


Според няколко различни източ­ника обаче спорт­ният комплекс вече е капариран, като сделката ще бъде финализирана в скоро време.

 

Не е ясно какви точно ще са на­меренията на но­вите собствени­ци. Възможно е те да решат да съборят стадиона и да експлоати­рат апетитния терен за други дей­ности.

 

Стадион "Лазур" е разпо­ложен върху 29 декара площ, част от която е общин­ска. Пазарната це­на се изчислява на поне 60 милиона лева.

Вашият коментар