2011-06-17 19:30:00
Търговищката Мълния порази "болярите", бие само с 3:1
Отборът на Светкавица Търговище е 15-я участник в новия шампионат на А група, след като в мач бараж в Сливен се наложи с 3:1 над представителя на Западната Б група Етър.
Светкавица нито за момент не изпусна инициативата, въпреки че губеше в резултата още в петата минута с гол на Тихомир Кънев.
След то Мълнията започна да гази клетия си съперник и трите гола в 24-та минута на Даниел Генов, в 47-та на Румен Стоянов и в 93-та на Славчо Шоколаров бяха най-малкото, с което се отърва тимът на Етър.
Безброй пропуски направиха Николай Вълев – Гонзо, Генов и Невен Венков. Етър се сети, че има и друга врата, но на нея имаше брилянтен вратар в лицето на Иван Георгиев, който дори даде асистенция за последния гол.
Близо 1000 фена от Търговище пътуваха до Сливен, за да станат свидетели на най-великия миг от историята на клуба, създаден през 1922 г. Светкавица за първи път влизат в родния елит.
BGfootball.com се свърза със съблекалнята на тима, където гърмяха бутилки шампанско и се носеха щастливи викове.
"В А група сме…", успя да каже гласът по телефона, преди да бъде заглушен от поредната победна песен.
Видео
