След дъжд качулка! БФС мъдри наказания за средни пръсти

2015-03-04 13:26:00

Нова комисия ще предлага промени в наредбите на БФС – това е решило заседанието на Изпълкома на централата миналата седмица.

 

Членовете на ръководството Михаил Касабов и Наско Сираков са натоварени да водят комисията, а до месец май тя трябва да внесе предложения за корекции в нормативните документи.

 

След уикенда една от тях се очертава да е свързана с несъвършенството, че няма точка, по която да се наказват деяния като това на Козмин Моци – показване на средни пръсти към публиката.

 

Въпросното поведение е абсолютно непристойно, но не засяга длъжностни лица. И така румънският бранител на Лудогорец не получи санкция за грозните жестове в Ловеч при 0:1 от Литекс в събота и мина само с 1 мач наказание за двата си жълти картона.

БФС ще трябва да погледне и към правилниците в други страни, а примери там – колкото искаш.

 

В Англия само за последните 3 сезона звездите Луис Суарес и Уейн Руни изгоряха за по един мач и с по 10 хиляди паунда глоба за среден пръст. И то, защото се признаха за виновни, което смекчи санкцията им (3 срещи по наредба).

Вашият коментар