Швейцария надви Сърбия, Камерун – Бразилия

Начало » Швейцария надви Сърбия, Камерун – Бразилия

Швейцария надви с 3:2 Сърбия в атрактивна битка и се класира за осминафиналите на трето световно първенство поред. Бразилия очаквано излиза лидер от група G с 6 изравнени точки, макар да загуби в последния момент с 0:1 от Камерун.

“Кариоките“ играха с резервите, не можаха да вкарат, контузеният Неймар гледаше от пейката в добро настроение, очаква се да е на линия до седмица. Тимът излиза срещу Южна Корея в понеделник, Швейцария ще срещне Португалия в повторение на полуфинал от Лигата на Нациите‘2019.

Винсент  Абубакар вкара с глава за Камерун в 93-тата и изгонен с втори жълт за свалена фланелка. Самуел Ето‘о празнуваше на трибуните

Сърбите стартираха вихрено с доминация, аут на Миленкович и греда на Живкович.

Капитан Шакири обаче ги попари с гол в 20-тата минута, 27-ми свой за 111 мача и отбелязвайки на трети Мундиал.

Мачът бе на висок ритъм и атаки. Митрович изравни с глава след перфектно центриране на Тадич при сръбска контра. В 35-тата се разписа и голаджията на Ювентус Душан Влахович след швейцарска грешка при изнасяне.

Шакири изработи втория точно преди антракта, който набута Емболо. С излизане от съблекалните “шоколадите“ спретнаха образцова атака и Фрьолер матира Ваня Милинкович-Савич. Емболо изпусна четвърти.

Душан Тадич отново бе сърцето и мотора на комшиите, завърши мача с мокър от хвърленото себераздаване екип. Отпадането на Сърбия (направили 3:3 с камерун) лишава зрителите от нови атракции.

В 95-тата етническият косовар Джака и Миленкович се счепкаха след спорове за несвирена дузпа, в мелето се включиха и други, в крайна сметка ликуваха швейцарците.