2013-11-14 12:58:00
Легендата на българския футбол Христо Стоичков може да продължи треньорската си кариера в Африка. Камата е сред вариантите, от които се избира треньор на алжирския МК Алжер.
В момента начело на отбора е швейцарецът Ален Гайгер, но ръководството на клуба вече търси негов заместник.
Вариантите са Христо Стоичков, босненецът Фарук Хаджибегич, французите Франк Дюма и Робер Нузаре, както и бившият селекционер на националния отбор на Тунис Набил Маалул, твърди "Блиц".
Вече се провеждат разговори с кандидатите, като се очаква името да е известно до края на седмицата. Самият Христо Стоичков през тази седмица обяви, че няма да поема отбор до края на годината.
Стоичков вече има треньорски опит в Африка. През сезон 2009-10 той беше начело на Мамелоди Съндаунс от ЮАР. Като треньор до момента е бил начело и на националния отбор на България, испанския Селта и Литекс, а през това лято за кратко беше наставник на ЦСКА.
От няколко дни у нас се говори, че Стоичков ще замени Станимир Стоилов начело на Ботев Пловдив.