Бешикташ обърна Рапид като гост (видео)

2010-10-01 01:13:00

Турският гранд стигна до успеха с 2:1 във Виена

Отборът на Бешикташ победи като гост Рапид Виена с 2:1 в мач от група L на Лига Европа. В същата група, ЦСКА отстъпи с 0:1 на Порто.

Като цяло гостите бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до крайния успех, който успя до голяма степен да ги приближи до директните елиминации в турнира.

Домакините от Виена изненадващо успяха да открият резултата в този мач в 51-ата минута, благодарение на Кавлак, но след това нещата за Рапид се обърнаха с главата надолу.

Радостта на австрийците не тая дълго, тъй като четири минути след техния гол Филип Холошко успя да изравни резултата, след като отправи много плътен и точен удар от малък ъгъл и матира стража на домакините Раймунд Хедъл.

В 64-ата минута Бобо направи обрата в този мач пълен, след като не изпита проблеми да вкара от няколко метра.

Благодарение на успеха си, Бешикташ продължава да бъде в челото на класирането на Група "L".

Момчетата на Бернд Шустер имат 6 точки от 2 изиграни мача, колкото има и Порто.

Следващият мач на Рапид (Виена) е срещу ЦСКА на 21-и октомври. Бешикташ играе на същата дата с Порто.