2018-11-01 11:46:00
Отборите на Берое и Ботев (Пловдив) се срещат днес в битка за последното място на 1/4-финалите в турнира за Купата. И двата тима са носители на трофея в последните десет години и са амбицирани за нови успехи в него.
Преди два месеца съперниците се срещнаха в двубой от първенството, отново под Аязмото, а домакините се наложиха с 2:1 след късен обрат. Тимът на Александър Томаш е в стабилна форма и от началото на сезона има само една загуба, но не впечатлява с кой знае колко победи. Ботев също влезе в добър ритъм и нареди 4 победи в шампионата, с които се доближи само на точка от Берое.
Наставникът на "канарчетата" Николай Киров може да пусне в игра Васил Шопов, който да помага в средата на терена на Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов и Густаво Афонсо. Серкан Юсеин пък ще действа непосредствено през защитата. В нападение също не са изключени размествания.
Берое ще бъде без наказания Александър Цветков, а неговото място по всяка вероятност ще заеме Владимир Гаджев. Юношата на Левски ще играе изтеглен до Мартин Райнов, а в по-предни позиции ще бъде изнесен Иван Минчев. Голове отново ще се чакат от Мартин Камбуров, който ще има подкрепа по фланговете от Рубен Бригидо и Вандерсон.
Берое има отрицателен баланс срещу Ботев като домакин в мачове за купата – една победа и три загуби. Общо двата тима са се срещали в състезанието за втория по значимост трофей 7 пъти, като в пет от тях напред са продължавали "канарчетата", а два пъти – заралии.
