2015-03-10 19:32:00
Отборът на Ботев Пловдив изкова безценна победа с 2:0 като гост над Локомотив Пловдив в отложеното дерби на града под тепетата, която има двойно значение, тъй като "канарчетата" изместиха Левски от шестата позиция и успех над ЦСКА ще ги направи участници в шампионския плейоф.
На тежкия терен двата тима се вкопчиха в здрава битка от самото начало.
В 19-та минута Мариян Огнянов започна атака по лявото крило, премина покрай Янко Сандански, Александър Якимов изби, но кълбото попадна в Балтанов, чийто изстрел се оказа неспасяем за Йордан Господинов.
В 34-та минута Иван Цветков пусна отлично подаване към Васев, който нахлу в наказателното поле и с техничен удар преодоля за втори път Господинов.
Час след началото Чунчуков прописна да реши всичко, излязъл сам срещу Йордан Господинов.
Ботев е шести с 32 точки, а Локомотив девети с 20. В последния кръг победа на Ботев срещу ЦСКА ще елиминира Левски от първата шестица.
