България падна от Русия

2010-08-11 20:02:00

Отборът на България загуби с 0:1 като гост на селекцията на Русия в контролен мач преди началото на квалификациите за Евро 2012 г. Единственото попадение за "Сборная" бе в 6-ата минута, когато Николай Михайлов излезе неразчетено при едно стандартно центриране от фаул и Роман Широков от малък ъгъл откри – 1:0.

Двата отбора изкараха следващия половин час в равностойна игра в центъра на терена. В 34-ата минута Мартин Петров напредна по лявото крило и центрира малко хаотично, а пред вратата Ивелин Попов със сетни усилия засече топката, но Акинфеев изби в корнер.

До края на първата част мачът продължи в същото русло – борба в средата на терена и почти никакви набези към някоя от двете врати.

В 51-ата минута Аршавин стреля по диагонал, но Николай Михайлов улови топката.

С напредване на времето "Сборная" все повече даваше възможност за игра на българите, в стремежа си да отработи пресата и контраатаките си. "Трикольорите" обаче нямаха идея как да стигнат до положение пред Анкинфеев.

В 66-ата минута Иван Иванов върна нескопосано към Михайлов и само добрата намеса на нашия страж предотврати нов гол за Русия. Малко след това Мартин Петров пусна хубав пас напред към Рангелов, но нападателят стреля в Акинфеев и след рикошет в него, топката излезе в аут.

В 73-ата минута Алан Дзагоев навърза цялата защита на България, а решаващия момент ударът на Павлюченко бе избит в корнер от Михайлов. Девет минути преди края Михайлов хвана нов опасен шут, този път на Зирянов.

До края на мача нямаше опасни положения за никой от отборите и той завърши при 1:0 за Русия.

РУСИЯ – БЪЛГАРИЯ 1:0

Голмайстор: 1:0 Роман Широков (6)

Санкт Петербург, стадион "Петровски"
Съдия: Никола Рицоли (Италия)
Жълти картони: Александър Анюков (Русия); Стилиян Петров (България)

РУСИЯ: 1.Игор АКИНФЕЕВ (ЦСКА Москва), 2.Александър АНЮКОВ (Зенит), 3.Василий БЕРЕЗУЦКИЙ (ЦСКА Москва), 4.Сергей ИГНАШЕВИЧ (ЦСКА Москва), 5.Юри ЖИРКОВ (Челси, Англия), 6.Игор СЕМШОВ (Динамо Москва), 7.Роман ШИРОКОВ (Зенит), 8.Константин ЗИРЯНОВ (Зенит), 9.Павел ПОГРЕБНЯК (Щутгарт, Германия), 10.Андрей АРШАВИН (Арсенал, Англия) (80-19.Дмитрий СИЧОВ), 11.Дмитрий ТОРБИНСКИ (Локомотив Москва) (70-17.Алан ДЗАГОЕВ)
Резерви: 12.Владимир ГАБУЛОВ (Динамо Москва), 14.Алексей БЕРЕЗУЦКИ (ЦСКА Москва), 15.Денис КОЛОДИН (Динамо Москва), 16.Динияр БИЛЯЛЕТДИНОВ (Евертън, Англия), 17.Алан ДЗАГОЕВ (ЦСКА Москва), 18.Роман ПАВЛЮЧЕНКО (Тотнъм, Англия), 19.Дмитрий СИЧОВ (Локомотив Москва)
Треньор: Дик АДВОКААТ

БЪЛГАРИЯ: 13.Николай МИХАЙЛОВ (Твенте, Холандия), 14.Станислав МАНОЛЕВ (ПСВ Айндховен, Холандия), 3.Илиян СТОЯНОВ (Санфрече, Япония), 15.Иван ИВАНОВ (Алания, Русия), 16.Живко МИЛАНОВ (Васлуй, Румъния), 8.Чавдар ЯНКОВ (Металург Донецк, Украйна) (84-18.Николай ДИМИТРОВ), 19.Стилиян ПЕТРОВ (Астън Вила, Англия) (88-2.Захари СИРАКОВ), 6.Станислав АНГЕЛОВ (Стяуа, Румъния) (61-Станислав ГЕНЧЕВ), 17.Мартин ПЕТРОВ (Болтън, Англия) (75-21.Илиян МИЦАНСКИ), 23.Ивелин ПОПОВ (Литекс) (55-9.Мартин КАМБУРОВ), 10.Валери БОЖИНОВ (Парма, Италия) (46-11.Димитър РАНГЕЛОВ)
Резерви: 1.Владислав СТОЯНОВ (Шериф, Молдова), 2.Захари СИРАКОВ (Амкар, Русия), 7.Станислав ГЕНЧЕВ (Васлуй, Румъния), 18.Николай ДИМИТРОВ (Касъмпаша, Турция), 9.Мартин КАМБУРОВ (Далиен, Китай), 11.Димитър РАНГЕЛОВ (Борусия Дортмунд, Германия), 21.Илиян МИЦАНСКИ (Кайзерслаутерн, Германия)
Треньор: Станимир СТОИЛОВ