2014-01-05 21:46:00
Новото попълнение на Литекс Иван Горанов смята, че в Левски трябва да вземат пример от ловчанлии, където залагат все повече на млади и перспективни играчи.
"Не съжалявам за нищо и винаги гледам напред. Каквото е станало, е станало. Мисля, че всичко е било за добро. Въобще не искам да се връщам към времето ми в Левски и защо не съм заиграл в първия отбор. Не искам да казвам, че "Герена" е затворена страница за мен. Никога не казвай никога. В Левски трудно се получава шанс, защото там трябва веднага да влизаш и да си готов. Никой няма да те чака. Затова и повечето млади футболисти търсят развитие другаде", сподели Горанов.
"В последно време и Левски, а и ЦСКА започнаха да залагат на младите. Виждате, че на "Герена" все по-силно се представят братята Цоневи, Антонио Вутов. Започнаха да им дават шанс. Дано вземат пример от Литекс, който показа, че младостта не е порок и че от такива играчи се изкарват добри пари от трансфери на Запад", продължи той.
"За мен това е правилният път – да се залага на по-млади и талантливи български футболисти. Левски и ЦСКА тепърва тръгват по него, но, както е казал народът – по-добре късно, отколкото никога. Не че няма добри чужденци в българските отбори, но по-голяма част от тях изяждат хляба на такива като нас, младите", добави бившият играч на Берое.