Калиакра дебютира с победа над Славия

2010-07-31 19:55:00

Калиакра изненада приятно в дебютния си мач в А група, побеждавайки като гост с 1:0 отбора на Славия. Единственото попадение бе дело на Георги Филипов още в началото, а гостите бяха принудени да завършат мача и с човек по-малко, заради втори жълт картон на Антон Димитров.

Не бяха изминали и пет минути, когато при първата по-сериозна атака в мача падна първия гол. Четин Садуа от отбора на Калиакра напредна отдясно и центрира топката към наказателното поле, където Георги Филипов я засече с крак във вратата на Райс Мболи.

Домакините от Славия имаха на свой ред възможност за гол. Първо Галин Иванов стреля хубаво към вратата на бившия си съотборник Данчо Господинов, който обаче демонстрира страхотен рефлекс. След това в 19-ата минута, Жуниор пробва от далечна дистанция да отбележи, но отново вратарят на Калиакра спаси. Десет по-късно удар на Николай Дюлгеров мина на сантиметри над напречната греда.

До края на полувремето играта бе разпокъсана, а футболистите на Славия, изнервени от факта, че губят в резултата, грешаха в почти всяка атака. От своя страна гостите от Калиакра, без да блестят с нещо, умело се защитаваха, печелиха единоборствата в средата на терена и пробваха на свой ред няколко контраатаки.

Гостите на няколко пъти през второто полувреме бяха близо до второ попадение. Още в началото му Георги Станчев не успя да засече подаване на Садуа, а в 63-ата минута след изпълнение на ъглов удар, включилият се в предни позиции защитник на Калиакра Антон Димитров се извиси над всички, но с глава прати топката в аут. "Белите" се отчетоха с шут от пряк свободен удар на влезлия като резерва Илия Илиев в 54-ата минута, но отново Данчо Господинов спаси.

В минутите до края Славия бе по-активният отбор, но така и не успя да стигне до изравнително попадение. Единственото запомнящо се положение сътвори Радослав Димитров, който изскочи на добра позиция в наказателното поле и стреля с глава, но топката мина встрани. При една от малкото контраатаки за Калиакра през втората част, далечен удар на Делчо Стоилов бе спасен от Мболи. Гостите завършиха мача и с човек по-малко, след като Антон Димитров получи втори жълт картон.

Срещата за Славия пропусна Тодор Колев заради контузия и Николай Божов, който бе наказан за един мач, заради получен червен картон.

СЛАВИЯ – КАЛИАКРА 0:1
0:1 Георги Филипов (6)

СЛАВИЯ: 26.Райс Мболи, 21.Богомил Дяков, 35.Йордан Петков, 2.Атанас Дреновички, 22.Виктор Генев, 6.Николай Дюлгеров (46-Спас Георгиев), 20.Радослав Димитров, 77.Даниел Пеев, 24.Иван Цачев (66-8.Антонио Павлов), 33.Галин Иванов (46-7.Илия Илиев), 19.Жозе Жуниор
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 15.Галин Богданов, 8.Антонио Павлов, 44.Симеон Мечев, 5.Спас Георгиев, 14.Емил Мартинов, 7.Илия Илиев
Треньор: Емил Велев

КАЛИАКРА: 29.Йордан Господинов, 15.Антон Петров, 14.Иван Райчев, 5.Антон Димитров, 4.Детелин Димитров, 77.Светослав Петров, 10.Николай Петров, 8.Ивайло Раденцов, 22.Четин Садула, 31.Георги Филипов (55-18.Делчо Стоилов), 23.Георги Станчев
Резерви: 33.Мирослав Радев, 25.Александър Събев, 3.Мартин Димов, 17.Георги Кичуков, 16.Стоян Стефанов, 18.Делчо Стоилов, 9.Александров
Треньор: Филип Филипов