2018-06-24 13:43:00
Отборите на Полша и Колумбия се срещат днес в опит да си вземат с "отличен" поправителния изпит. На "редовната" сесия преди няколко дни и двата тима се провалиха. Първите срещу Сенегал, а вторите срещу Япония, при един и същ резултат – 1:2.
Проблемът за предварителните фаворити е, че е напълно възможно след днешното изиграване на мачовете един да почне да събира багажа си за вкъщи. Това ще се случи, ако има победа за който и да е от тях, а в другия мач Япония и Сенегал завършат наравно. В другите ситуации ще са възможни "въртележки".
Двата тима са се изправяли само веднъж помежду си, но в контрола през 2006 година, когато южноамериканците печелят с 2:1 като гост.
И в двата лагера цари напрежение от заплаха за ранно отпадане. Поляците се опитват да го прикриват, като твърдят, че нищо за тях не се е променило след загубата от Сенегал на старта. В състава на Полша се очаква от първата минута да стартира нападателят Давид Ковнацки, който влезе като резерва през второто полувреме в първия мач и направи добро включване. Левандовски също ще е на терена, въпреки че беше длъжник след първия мач.
Колумбия е по-сериозно предизвикателство за поляците от Сенегал, но пък е и по-разпознаваем тим. Едва ли има селекция в света, която да не знае какво да очаква от Хамес и Фалкао.
За настроението в лагера на Колумбия говорят думите на втория, че това ще бъде "като финал за Колумбия, ако иска да продължи в следващата фаза".
Двубоят е от 21:00 ч. на Централния стадион в Казан.