Кунчев щастлив, че подписал с най-добрите

2014-07-01 14:01:00

Вратарят Стефано Кунчев официално е футболист на Левски, след като подписа договор с клуба за две години. Той вече се присъедини към лагера на "сините" в Правец. Роден на 20 април 1991 г. Юноша на Векта Пловдив. През 2008 г. подписва първия си професионален договор с Локомотив Пловдив, където изиграва само един мач. През 2010 г., след кратък престой в Локомотив Мездра, е привлечен в състава на столичния Славия. Става и младежки национал. През лятото на 2012 се връща в Локомотив Пловдив под наем за половин сезон, след което пази отново за "белите". През пролетта игра в Черноморец. Младият вратар даде своето първо интервю като играч на Левски за сайта на "сините".

– Стефано, добре дошъл в Левски. Как се стигна до твоя трансфер?
– Благодаря. Всичко стана много бързо, може би за 3-4 дни. Обадиха ми се от  ръководството на Левски и ми предложиха да облека синята фланелка. Естествено се зарадвах и в същото време малко се изненадах на тази покана. Все пак Левски е най-добрият отбор в България и всеки би се радвал на подобна възможност.

 – Ти си бивш състезател на Локомотив Пловдив, Локомотив Мездра, Славия и Черноморец. Сега вече си в Левски. Какви са твоите очаквания и амбиции?
 – Очакванията ми са да покажа на какво съм способен, амбициите да бъда достойна конкуренция на Пламен Илиев и който е по-добър, той да бъде титуляр. Същевременно ще се опитам отново да попадна и в полезрението на националния селекционер Любослав Пенев.

 – Познаваш ли някои от новите си колеги, освен Пламен Илиев, с когото бяхте заедно в младежкия национален отбор?
 – Почти с всички. С Лъчо Балтанов играхме в Черноморец, с Ради Димитров в Славия, с Божинов бяхме на един лагер на националния отбор. С другите момчета като Миро Иванов-Деко, Тони Огнянов сме се срещали по терените в българското първенство. Аз вече 5-6 години играя в А група, така че познавам доста футболисти.

 – Ще се бориш за титулярното място с други двама млади вратари – Пламен Илиев и Александър Любенов…
 – Всички ще се борим да бъдем титуляри. Ако не вярвах в силите и възможностите си, нямаше да премина в Левски, но аз съм амбициозен и ще направя всичко възможно да се докажа. Ще има конкуренция между нас и това ще спомогне допълнително да израстваме всички заедно.

 – Вече направи първи тренировки с отбора. Твоето мнение за испанския наставник Пепе Мурсия.
 – Виждам нови неща, приятно е да се работи с него, въпреки че са по-продължителни тренировките, това въобще не се усеща. Първите ми впечатления са отлични.

 – Вероятно следиш световното първенство. Твоите фаворити и какви прогнози ще дадеш за днешните мачове Франция – Нигерия и Германия – Алжир.
 – Моят фаворит от самото начало бе Германия. Потвърдиха се очакванията ми, че футболистите от Европа, които имаха по 50-60 мача през сезона ще изпитат сериозни проблеми и ще отпаднат първи. Що се отнася до днешните мачове мисля, че Франция и Германия няма да имат никакви проблеми и резонно ще продължат напред.

 – Имаш ли любим футболист в първенството?
 – Не само на първенството, но и въобще моят любимец е Мануел Нойер, а така също харесвам и вратарят на петлите Уго Лорис.

 – Пожелаваме ти успех.
 – Благодаря за пожеланието. Дошъл съм в Левски да се докажа, да вървя напред и да оправдая доверието на хората, които ми дадоха шанс да играя за най-големия отбор в България.

Вашият коментар