Късна драма на Кот Д’Ивоар – Еквадор

Начало » Късна драма на Кот Д’Ивоар – Еквадор

Кот Д'Ивоар - Еквадор 1:0Късен гол донесе победата на Кот Д’Ивоар с 1:0 срещу Еквадор в мача от първия кръг в група „Е“ на световното първенство по футбол.

Южноамериканците допуснаха първо поражение след серия от 19 мача от 7 септември 2024 година, когато за последно загубиха с 0:1 от Бразилия в квалификациите на Мондиал 2026.

Еквадор създаде първата по-добре възможност на стадиона във Филаделфия в 11-ата минута, когато Енер Валенсия получи пас по тревата от дясно и шутира от десетина метра, но над напречната греда. Африканците отвърнаха с опасен удар по диагонала на Базумана Туре от наказателното, който премина на сантиметри от лявата греда на вратаря Ернан Галиндес.

В средата на първата част Джон Йебоа нацели напречната греда с изстрел от границата на пеналта, а след половин час игра южноамериканците отново нямаха късмет, след като Алан Минда получи пас в ляво от Педро Вите в наказателното поле и от 7-8 метра отново прати топката в горната греда.

Веднага след почивката Валенсия се измъкна в ляво в наказателното поле и от малък ъгъл стреля по тревата към врата на Яя Фофана, но за трети път гредата спаси Кот Д’Ивоар.

В 52-ата минута африканците стигнаха до най-чистата си възможност, когато след ниско подаване на Ян Диоманде от дясно Ели Ваи засече от границата на малкия пеналт, но топката срещна напречната греда.

Двубоят вървеше към равенство, когато в последната 90-ата минута Амад Диало от Манчестър Юнайтед получи пас от дясно от Вилфред Санго и от границата на наказателното поле прецизно насочи удара си в долния десен ъгъл на Галиндес.