Левски загря с 3:0 за АИК

2010-08-22 19:49:00

Левски би с лекота Калиакра с 3:0 в четвърти кръг на А група. Головете вкараха Стефанов (41-авт), Александров (88 – дузпа) и Исмаил Иса (90). Иначе мачът на стадион "Георги Аспарухов" бе голяма скука. Футболистите на Ясен Петров пазеха силите си за двубоя с АИК в четвъртък, а Калиакра така и не успяха да застрашат сериозно вратаря на домакините Божидар Митрев.

Двете единайсеторки направиха скучно първо полувреме, в което "сините" доминираха териториално, но стигнаха до гол чак в 41-ата минута. Двойно подаване на Исмаил Иса и Александър Александров изведе ветерана в празно пространство отдясно в наказателното поле. Алекс от малък ъгъл центрира по посока на вратата, където Стоян Стефанов с нескопосано отиграване си вкара автогол.

В първите минути на срещата Калиакра се представяха достойно на стадион "Георги Аспарухов", но постепенно се прибраха в собствената си половина, където опитният им страж Йордан Господинов трябваше на няколко пъти да се намесва решително. Най-интересното положение, сътворено от гостите бе в 3-ата минута. Четин Садула напредна отдясно по атаката и накрая падна в наказателното поле. Главният съдия Никола Попов се поколеба какво да отсъди, но в крайна сметка подмина ситуацията.

В 19-ата минута, капитанът на Левски в този мач Александър Александров – Алекс с великолепно подаване с външен фалц намери в предни позиции Исмаил Иса, който с глава пробва да прехвърли Йордан Господинов. Стражът на Калиакра обаче показа блестящ рефлекс и изби в ъглов удар.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени корено. Отново "сините" бяха по-активният отбор, макар трудно да стигаха до голови положения. Футболистите на Ясен Петров демонстрираха доста разпокъсана игра, продиктувана донякъде и от факта, че наставникът бе дал почивка на голяма част от титулярите си играли в четвъртък срещу шведския АИК от турнира Лига Европа.

Двата отбора събудиха публиката чак в 75-ата минута. Първо на два пъти Йордан Господинов спаси мрежата си, след като отрази две последователни опасности. При втората остана съмнение, че топката е преминала голлинията. При последвалата контраатака за Калиакра, Светльо Петров пробва удар отдалеч, но коженото кълбо мина вляво от Божидар Митрев и вратата му.

В 83-ата минута влезлият след почивката в игра Жоазиньо центрира отдясно, но Милиев се размина с топката. Бразилецът, който раздвижи играта на "сините" след като се появи на терена, имаше още няколко добри възможности за гол, но ударите му излизаха в аут.

Калиакра капитулира в 88-ата минута. Антон Димитров игра с ръка в наказателното поле, което даде основание на Никола Попов да покаже бялата точка. Алекс застана зад топката и технично преодоля Йордан Господинов – 2:0. В даденото продължение на мача Исмаил Иса надбяга защитата на Калиакра и с удар от границата на наказателното поле стреля за 3:0.

ЛЕВСКИ – КАЛИАКРА 3:0
1:0 Стефанов (39-авт), 2:0 Александров (88) , 3:0 Иса (90)

Левски: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 15.Шахиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 26.Калин Щърков, 16.Мариан Огнянов, 3.Сержиньо Грийн (46 – 45.Гаджев), 7.Александър Александров, 17.Даниел Младенов (46 – 20.Жоазиньо), 29.Исмаил Иса, 28.Александър Киров (67 – 18.Г. Христов)

Калиакра: 1.Йордан Господинов, 77.Светослав Петров, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 9.Иван Петков, 14.Иван Райчев, 15.Антон Петров (68 – 20.Бонев), 16.Стоян Стефанов, 22.Четин Садула, 23.Георги Станчев (70 – 7.Здравков)

Стадион: “Георги Аспарухов”
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Ст. Станчев, Александров (Л), Здравков (К)