Миланов и Генчев разбиха шампиона

2010-10-16 11:29:00

Българите Живко Миланов и Станислав Генчев играха през всичките 90 драматични минути за успеха на Васлуй с 5:3 над шампиона на Румъния ЧФР Клуж.

Успехът нареди Васлуй на шесто място с 18 точки, на четири след лидера Оцелул и на три от втория – Рапид.

Домакините от Васлуй през цялото време диктуваха темпото на терена и след първото полувреме имаха аванс от два гола, реализирани от Лучиян Санмартен в 26-ата минута и Адаилтон в 35-ата, който пък направи 3:0 в 58-ата. Само секунди по-късно италианският полузащитник Роберто де Зебри върна едно попадение, а с два гола на Лучиян Бурдуян в 73-ата и в 87-ата минута резултатът стана 5:1. Гостите от Трансилвания направиха загубата си почетна с голове на Рафаел Бастош в 89-ата и Емил Дика в 90-ата минута.