Пената ще връща мързелив бразилец

2011-10-26 13:50:00

"Играе ми се – не ми се играе" не върви в Кипър

Новият старши треньор на ЦСКА Димитър Пенев подготвя връщането на бившия халф на "армейците" Маркос Маркиньос. Пената познава добре качествата на бразилеца от предишния си престой като наставник на "червените" и харесва много играта му, пише "Тема Спорт".

Полузащитникът има проблеми в настоящия си клуб Анортозис и желае да напусне кипърския тим. Пената вече е влязъл в контакт с него и е получил съгласието му да се върне на "Армията" след като разтрогне договора си с кипърците през зимата.

Маркиньос няма да заема място на чужденец, тъй като има български паспорт и от няколко месеца дори е национал на България.

Въпреки, че минава за качествен играч, Маркиньос не веднъж е късал нервите на феновете на ЦСКА. На моменти играта му е повече от трагична, в други случаи показва добри неща. Специалисти пък се обединяват около мнението, че бразилецът играе, когато си пожелае.

Номерата му изглежда не минаха в Кипър, където за броени седмици вдигнаха ръце от него и вече се чудят как да го разкарат.

Вашият коментар