Петев сложи розови очила

2015-04-03 12:04:00

Селекционерът на националния отбор по футбол Ивайло Петев предрече светло бъдеще за "лъвовете” след 2:2 с Италия. Младият специалист дори продължава да вярва, че отборът му може да се класира за Европейското първенство във Франция идната година.

"Момчетата разбраха, че над всичко стои България и националният отбор и направиха максимално каквото им е по силите в тоя мач. За мен страхът е нещо непознато, така че аз не изпитвам абсолютно ни най-малко страх. Напротив, аз съм сигурен, че след тоя мач ще има още по-голям импулс в момчетата. Като цяло мога да кажа, че ни предстои светло бъдеще", сподели Петев пред БНТ.

"Може да се върне вярата в националния отбор. Апетитът идва с яденето. Аз съм сигурен, че след този мач на следващия стадионът ще е пълен. Но когато представиш такава продукция е нормално хората да подкрепят. По обясними причини нямаше чак толкова много публика, но и хората ги разбирам. Важно е, че ние показахме, че можем. Показахме едно ново лице, което ни прави всички щастливи".

Петев призна, че за него най-голямата награда след мача с Италия е щастието на феновете.

"Много поздравления получих, но аз вътрешно в мен като прекалено голям оптимист исках три точки. За мен е най-важно, че хората са доволни и щастливи. Това е най-големият ми подарък от тоя мач".

Треньорът призна, че след мача с Италия не е имал персонален разговор с Йордан Минев, който си вкара автогол срещу Италия.

"Нищо не сме си казали с Данчо Минев, аз поздравих всеки един от тях, благодарих им за представянето, конкретно за тая ситуация нищо. Той е доста силен характер и видяхте, че се справи изключително добре в целия мач", добави Петев.

Вашият коментар