Сливен се събуди срещу Академик

2010-08-21 19:54:00

Сливен спечели първи точки през новото първенство, след като спечели с 1:0 като гост на Академик в мач от четвъртия кръг.

Домакините от Академик се хвърлиха в атака от първата минута, но нападението направи няколко сериозни пропуска. Най-често Иван Редовски се оказваше на стрелкова позиция, като особено фрапиращ беше пропуска му в 15-та минута, когато реши да отиграе сам, вместо да подаде на съотборник и извади в аут.

В 21-та минута при една от редките контраатаки на Сливен Миранда напредна и подаде на Диян Христов, който на празна врата изведе гостите напред.

Второто полувреме премина при натиск на домакините и изчакване на контраатаки на гостите от Сливен.

В крайна сметка нови голове не бяха отбелязани и Сливен се поздрави с първа победа от началото на шампионата.

АКАДЕМИК – СЛИВЕН 0:1
Голмайстор: 0:1 Диян Христов 21

Академик: Михайлов, Асенов, Редовски, Сечков, Кюмюрджиев, Будинов, Василев, Петков, Иванов, Петров (Аесс – 46), Мбемба (Бонфин – 55)

Сливен: Георгиев, Филипов, Ковачев, Димитров, Игнатов (Коконов – 20, Василев – 8), Миндев, Стоянов, Бакалов, Ямуков, Миранда (Петков – 90), Христов

Стадион: Славия