Словесно шамарче на Рамос за Гризман

2018-09-18 17:27:00

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос бе натоварен със задачата да говори с медиите преди първия двубой на 13-кратните носители на купата на Европа с миналогодишния полуфиналист Рома и разпредели интересни думи по текущи теми.

 

32-годишният севилец бе питан дали целта на сезона е нова “Ушата купа“, както капитан Меси обяви, че е за Барселона.

“Три спечелени поредни Шампионски лиги не е случайност, гордеем се и тръгваме с отговорност към 14-ата. Чака ни дълъг път за нов финал, Барса е директен и много силен съпеник в турнира с големи футболисти, би бил чуден финал. На Ванда или друг стадион винаги сме задължени да печелим. “За да бъдеш, трябва да изглеждаш“, учеше ни Луис Арагонес (бел.р.- треньор на Рамос в Испанския национал за евротитлата през 2008 г.). Щом се състезаваме, сме убедени, че можем да я спечелим, искаме да започнем с успешен крак и така да продължаваме.“

 

Серхио бе натиснат да коментира изявлението на Антоан Гризман за испанския “Ас“, че “вече яде от масата на Кристиано Роналдо и Меси“ (с намигване за “Златна топка“), но реакцията на централния защитник бе словесно шамарче за нападателя, спечелил Лига Европа с Атлетико и световна титла с Франция лятото:

“Невежеството е много дръзко.. като слушам това момче си спомням за Тоти, Буфон, Малдини, Раул, Иниеста, Икер, Чави, които са спечелили всичко, имат куп трофеи вкъщи, нямат “Балон Д‘Ор“.. Гризман по добре да се остави да е съветван от Чоло, Годин, Коке, които имат ценности…Ще му дойдат добре, иначе е голям футболист.. “

 

Въпрос за липсата на Роналдо не бе пропуснат:
“Крис маркира епоха в Мадрид, би всички рекорди, тук продължаваме да го обичаме, както всички наши големи бивши футболисти. Започваме сезона от нула, с амбиция и желание, с нов страхотен състав, задържаме повече топката, трябва да адаптираме качествата на състава…Живота продължава и на Крис винаги му желаем най-доброто, освен когато не се изправя срещу нас.“

 

Серхио бе помолен да коментира прогреса на младата смяна на “белите“ Марко Асенсио и Винисиус Джуниор, както и новата роля на Рафа Варан като четвърти капитан.

“Към Марко имам специална топлина, малко се виждам у него, и аз дойдох много млад тук, вече имах година опит със Севиля в лигата. От проект той вече е реалност с важна роля в състава, мисля ще е решаващ и със страхотно бъдеще. Винисиус има уникални качества, голям талант, но е още много млад. Нека не го пресираме, да оставим да расте и се забавлява на терена. Рафа е спечелил всичко във футбола, скромен и срамежлив е, но вече може да поеме по-лидерски функции в събекалнята, да дава пример с ценностите си,  голяма роля имат още Марсело, Бензема и Модрич с характерите си.“

 

Рамос бе централна фигура в излъчения снощи документален филм на клубната Реал ТВ за финала на ШЛ с Ливърпул в Киев “В сърцето на Тринайсетата“, кадрите разкриха как капитанът показва на ръката си специално приготвен огромен  пръстен, златен с блестящи камъни, инкрустирана “Ушата купа“ и 4 (спечелени от него с Реал). Серхио споделя, че поръчал същия за всички съотборници и предлага на УЕФА да дава пръстен на шампионите, както в НБА.

 

Интересно, че филма има някои кадри с Кристиано Роналдо, но далеч не му е отредена централна роля, както по време на престоя му в Мадрид. Камерата все пак е запечатала последното му ръкостискане с клубния президент Флорентино Перес на следобедната закуска преди финала със сух отговор: “Винаги съм готов“ и признание “Идвам винаги пръв, да не ми вземат мястото“.

 

По-късно на излизане преди двубоя Крис мотивира с последната реч съотборниците в съблекалнята в Киев с “не забравяйте -тук сме да правим история и си заслужава усилията, трябва да сме внимателни особено първите 20 минути..“.

 

“Можем да ги нараним по крилата. Иско, малко по-отпред иди, зад тройката и между линиите.. – са корекциите на Зидан на почивката. Гарет Бейл излиза последен от съблекалнята с увиснал нос, че е резерва, но после е пуснат и изригва със страхотна задна ножица за третия гол. 

Вашият коментар