Царете превзеха Монтана

Начало » Царете превзеха Монтана

Отборът на Царско село победи с 4:3 като гост тима на Монтана в последен мач от 15-ия кръг на Първа лига. Веднъж „царете“ допуснаха заличаване на техния аванс от два гола, но все пак стигнаха до победата.

Срещата бе прекъсната на почивката заради силен сняг и липса на червена боя, с която да бъдат начертани линиите по терена. Все пак домакините от Монтана намериха боя, с която начертаха нови линии и след час закъснение Георги Кабаков поднови мача.

Автогол на Александър Башлиев в 31-ата минута даде преднина на гостите, а Стефан Христов в 36-ата удвои. Билал Бари в 49-ата минута намали изоставането на домакините, а автогол на Антонио Георгиев в 64-ата възстанови равенството.

Дилан Мартенс в 67-ата минута отново изведе „царете“ напред с мощен удар, а Мартин Кавдански седем минути преди края вкара четвърти гол във вратата на домакините. В добавеното време Владимир Айтов намали за 3:4.