2011-04-16 19:54:00
Да видим кога ще спре тока на българския футбол, гаври се кметът на Каварна
Кметът на Каварна Цонко Цонев не спира да се гаври с БФС. Той не може да се примири с глобата от 62 000 лв, която му бе наложена за проваления мач на Калиакра срещу Левски. Тогава на стадиона липсваше линейка и „сините” спечелиха с 3:0 служебно.
„Намерих 62 хиляди цирея, за да платя. Никакви пари няма да се платят на БФС”, изцепи се Цонко, цитиран от „Нов спорт”.
Той коментира и ситуацията в Бургас. Мачът Черноморец – Литекс в петък вечер бе прекратен, тъй като осветлението на стадион „Лазур” угасна. Срещата ще се преиграе днес от 21,00 часа.
„Много ми хареса мача Черноморец – Литекс. Много хубав беше. Да се надяваме, че линейката няма да се развали за мача ни с ЦСКА. Пожарната ни също е нова и стабилна, подарък е от премиера Бойко Борисов. А пък лампите ни веднага се възстановяват, не са като тези в Бургас. Ако изключат, само 2 минути по-късно се включват. Осветлението ни е последно поколение и не се страхувам от токов удар”, продължи тирадата си Цонко.
Той коментира и загубата с 0:1 на Калиакра от Пирин.
„Пирин игра чист мач, поздравих Емил Наков за успеха. Време е да врътнем шалтера на БФС, но не е времето сега да се обсъжда. Нямам нищо против президента, а той си позволява да прави някакви квалификации към мен – когато е в по-особено настроение”.
