ЦСКА приготвил 14 бона за Каядо

2015-01-09 14:42:00

ЦСКА обмисля да отправи оферта към бившия футболист на Берое Давид Каядо. Португалецът в момента е собственост на елитния местен тим Витория Гимараeш, но е със статут на твърда резерва.

"Армейците" са готови веднага да отправят предложение към него, като според информация на "Тема Спорт" на Каядо ще бъде предложена заплата от 7000 евро. 27-годишното крило има едва 6 мача за Витория през този сезон, като 2 пъти е бил титуляр, а в останалите слу­чаи е влизал след почивката.

Той не е играл за първия отбор между септември и декември. Според някои източници Каядо е постигнал договорка с ръководството да бъде пуснат като свободен агент в случай, че си намери нов тим. Други източници обаче твърдят, че Витория предпочита да запази правата на крилото и да го пусне под наем.

Втората опция едва ли ще удовлетвори "армейците", които няма как да платят каквото и да е било за Каядо. Червените не се интересуват за първи път от родения в Люксембург офанзивен футболист. 31-кратните шампиони искаха да го вземат още в края на 2012 година, но до сделка не се стигна. Каядо отново стана актуален вариант за ЦСКА точно преди година. През пролетта обаче той предпочете да играе за украинския Таврия, а в лятната пауза избра да се върне в Португалия, вместо да подпише с армейците или Левски, които бяха кандидати за него.

Сега ЦСКА е решен да предприеме нова офанзива за Каядо. Юношата на Спортинг може да се окаже заместник на избягалия Антон Карачанаков. В Берое Каядо действаше най-често по левия фланг, като навлизаше към наказателното поле, тъй като десният му крак е по-силният. Давид изкара добър период в Стара Загора от началото на 2012 г. до края на 2013 г. Той се превърна в оcновен играч на заралии и в 59 мача в А група вкара 17 гола. След като напусна България обаче, Каядо така не успя да се наложи в нито един от своите отбори. Той е изразил принципно съгласие да подпише с ЦСКА.

Вашият коментар