Берое върна Левски в реалността

Начало » Берое върна Левски в реалността

Берое продължи възходящата си линия на развитие като Левски като гост с 2:0 в двубой от 13-я кръг на Първа лига.

След еуфорията от успеха над ЦСКА в предишния кръг, този път „сините“ бяха попарени от прагматичния и хладнокръвен отбор от Стара Загора, който показа впечатляваща ефективност при малкото си положения за гол, дошли основно при контраатаки.

Попаденията за Берое бяха дело на Хуанка Пинеда в 63-а минута, а Сантиаго Годой оформи крайния резултат в 84-а минута. Силен мач направи вратарят на гостите Артур Мота.

След тази загуба Левски остава на 3-а позиция с 28 точки, докато Берое е на 7-а позиция с 20 пункта на сметката си.

Интересен факт е, че преди година след 13 изиграни кръга Левски, воден от изключително критикувания Николай Костов е имал почти приблизителен актив в сравнение с приемания много добре Станислав Генчев – 24, като те биха му стигнали за четвърто място във временното класиране преди година.