Maнолев издрапа до равен, Ники оцеля в московския студ

2011-02-18 10:05:00

ПСВ направи 2:2 в Лил, Твенте удари Рубин с 2:0

Националът Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при равенството 2:2 като гост на френския Лил в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Холандците губеха с два гола, но в края на мача вкараха на два пъти и стигнаха до равенството.

Лил, който бе съперник на Левски в групите на турнира, поведе с 2:0 през първото полувреме с голове на Идриса Гей и Тулио Де Мело. След почивката гостите нападаха повече и усилията им бяха възнаградени в края на мача. В 83-та минута Ола Тойвонен стреля в гредата, а при добавката Вилфред Бума намали на 1:2. Минута по-късно Тойвонен с точен удар донесе равенството на своя отбор.

Николай Михайлов беше титуляр при победата на холандския Твенте с 2:0 като гост на руския Рубин Казан. Мачът се игра в Москва при минус 15 градуса температура на въздуха. Вратарят на българския национален отбор остана на терена през всичките 90 минути и отново демонстрира стабилни изяви в наказателното поле на шампиона на Холандия за 2010 година.

Головете за Твенте реализираха Люк де Йонг в 77-та минута и Петер Висгерхоф две минути преди края на редовното време.